10 | 12 | 2019

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". W dniu 18 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w akcji i oczyszczały najbliższą okolicę. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. Zaopatrzone w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Mimo, że mieszkańcy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje.

Wyrzucają je przypadkowi przechodnie. Po akcji przedszkolaki zapytane, jakich odpadów było najwięcej, odpowiedziały, że puszek i butelek. Zebrane odpady zostały przez nas posegregowane i wrzucone do odpowiednich koszy na śmieci.

tekst i foto: Marta Grabowska